Муніципальний бюджетний навчальний заклад дитячий садок №4 «Лебідка» Томської області міського округу Стрежевой.
Конспект безпосередньо освітньої діяльності за програмою "Школа 2100"
Тема: "Число 8. Цифра 8".
Підготувала: Вихователь Александрова Л. З.
2014.
Тема безпосередньо освітньої діяльності:
"Число 8. Цифра 8".
Пояснювальна записка : У ході проведення безпосередньо освітньої діяльності дотримувалася здоров'язберігаючих та оздоровчих принципів: гігієнічні вимоги до проведення освітньої діяльності: група була провітрена, температура відповідала СанПІНам.
Використовувала емоційні розрядки, чергувала види діяльності, підтримувала позитивний психологічний клімат, сюрпризний момент, провела фіз. хвилинку, використовувала зміну динамічних поз.
Створила умови з урахуванням специфічних та індивідуальних здібностей дітей із проблемами у здоров'ї.
Для активізації мислення дітей використовувала різноманітний матеріал наочний: картинки, предмети.
Для покращення процесу сприйняття використала практичну частину
З метою зменшення стомлюваності дітей змінювала види діяльності: використовувала диференційований підхід до дітей залежно від стану здоров'я, включаючи застосування різноманітних форм та методів робіт
Фізкультурна хвилина
Дидактичний матеріал та ігри
Відповіді на запитання,
Провела практичну частину,
Робота з додатковим матеріалом,
використала взаємозв'язок із вихователем
Види дитячої діяльності : комунікативна,соціалізація, ігрова, рухова.
ТЕМА: "ЧИСЛО 8. ЦИФРА 8"
Мета: 1) Ознайомити з освітою складом 8, цифрою 8.
2) Закріпити ставлення до складу числа 7, навички рахунки не більше 7, взаємозв'язок цілого і елементів.
Завдання:
Освітнє завдання:
Вчити виявляти логічні зв'язки та відносини, відображати їх у мові; пояснювати, розмірковувати, доводити, чітко та зрозуміло для оточуючих викладати свої думки; вчити грамотно використовувати у мові математичні терміни.
Розвиваюча задача:
Розвивати організаційні вміння, розуміти мету завдання, виконувати завдання, оцінювати результат роботи; розвивати комунікативні вміння, чути задане питання, відповідати на поставлене питання; розвивати здібності до предметного та графічного моделювання, символізації; варіативність мислення.
Виховне завдання:
Виховувати інтерес до освітньої діяльності.
Інтеграція освітніх галузей:
Пізнання, комунікація, соціалізація.
Напрямок:
Пізнавальне.
Види дитячої спрямованості:
Комунікативне, пізнавальне, індивідуальне.
Матеріали до заняття:
Демонстраційний - таблички з сімома квадратами червоного та 1синього кольору;
7 х7 см; числові висловлювання на А4: 1+6=7 6+1=7 7-1=6 7- 6=1; числовий відрізок; цифра 8;
Роздатковий - на кожну дитину по 5 синіх та 5 жовтих квадратів 5 на 5см, кольорові олівці.
Хід заняття:
Організаційний момент.
"Поцілунок з гарним настроєм"
Згадуємо минуле.
З якою цифрою ми познайомилися на минулому занятті?
(Відповіді дітей)
Діти сьогодні до нас заняття знову прийшов наш старий друг Буратіно, який завжди супроводжує нас у світі математики.
Повторення складу числа 7.
На дошці виставлено 3 ряди квадратів:
Подивіться на дошку.
Скільки всього квадратів? червоні квадрати, сині квадрати? (7, 6 червоних та 1 синій)
Яким по порядку стоїть сині квадрати в 1-му рядку, в 2-му рядку, в 3-му рядку?
Які групи можна розбити квадрати У кожному ряду? (На червоні та сині).
Які рівність можна скласти?
в 1-му ряду
1+6=7
6+1=7
7-1=6
7-6=1
у 2 ряду
2+5=7
5+2=7
7-2=5
7-5=2
у 3 ряду
3+4=7
4+3=7
7-3= 4
Освіта числа 8. Гра "День ніч"
Давайте пограємось у гру "День - ніч". Запам'ятайте ці квадратики.
Вночі, доки всі сплять, відбуваються різні дива. Подивимося, що станеться. -Ніч! Діти "засинають". Вихователь додає до 1-го ряду 1 червоний квадрат.
Що змінилося? (У першому ряду з'явився червоний квадрат)
Скільки квадратів стало у першому ряду? (8)
Як отримали 8 квадратів? (До 7 додали ще один квадрат.
Вийшло 8 квадратів 7+1= 8)
Вихователь вивішує картку із зображенням цифри 8.
На що схожа цифра 8 (на сніговика, окуляри, на 2 кільця).
Хлопці давайте намалюємо правою рукою цифру 8, потім лівою рукою, носом, очима тощо)
Склад 8.
Я зараз додам до кожного ряду по 1 червоному квадрату. По скільки квадратів там вийти? (По 8 квадратів)
Порахуйте число синіх та червоних квадратів у 1 ряду. З яких двох чисел можна становити число 8? (1+7=8, або 7+1=8)
Подивіться на 2-й ряд. Давайте розіб'ємо число всіх квадратів у цьому ряду на групи за кольором і запишемо рівністю. (2+ 6=8 або 6+2=8)
Які рівності отримаємо у 3 м ряду? (3+5=8, або 5+3=8)
Молодці.
Діти поглянете на числовий відрізок. Які числа менші за 4, більші за 6?
Як з точки 7 потрапити в точку 8?
(Треба зробити 1 крок праворуч, тобто додати 1, збільшити на 1.)
Робота за столами
Тепер сідайте за столи.
У вас на столах по 5 квадратів синього та жовтого кольору. Покладіть перед собою 4 сині квадрати. Підкладайте до них жовті квадрати, доки не вийде всього 8 квадратів. Як одержали 8 квадратів? (4+4=8). Молодці!
Фізмінутка.
Раз – зігнутися, розігнутися.
Два - нахилитися, потягтися
три-в долоні три бавовни,
Головою три кивки
На чотири – руки ширші.
П'ять, шість – тихо сісти.
Діти пройдіть до своїх столів. Тепер ми пограємось у командах. Ви пам'ятаєте назву своєї команди. Гра називається "Червоний прапорець"
я дам кожній команді завдання подивимося хто швидше виконає завдання той і отримає червоний прапорець.
Скільки горошин на 1-му малюнку? (8)
З яких частин складено число 8? (7 горошин зелених, а 1 -жовта.)
Який вираз можна скласти за цим малюнком? (7 + 1.) Що означає перший доданок? (Число зелених горошин.) Другий доданок? (Кількість жовтих горошин.)
У стручках гороху має бути по 8 горошин. Чи всі горошини намальовані? (Ні. На інших малюнках горошин не вистачає.)
Домалюйте їх жовтим кольором та запишіть вирази під малюнками. Розкажіть, як ви виконуватимете завдання.
1 команда:
У другому стручці 6 зелених горошин. Щоб стало 8 горошин, треба домалювати ще 2 жовті горошини: 6+2.
2 команда:
У третьому стручці 5 зелених горошин. Щоб стало 8 горошин, треба домалювати ще 3 жовті горошини: 5+3
Обидві команди:
В останньому стручці 4 зелені горошини. До восьми не вистачає ще 4 жовті горошини: 4 + 4.
У міру виконання завдання на демонстраційній дошці з'являються записи:
7+1 6 + 2 5+3 4+4
Узагальнення:
Молодці! Спасибі! З яких двох чисел можна отримати число 8?
(7 + 1, 6 + 2, 5 + 3, 4 + 4.)
Підсумок заняття:
З якою кількістю ми сьогодні познайомились? Як його одержали? (З точки 7 ми зробили 1 крок праворуч)
На що схожа цифра 8? молодці!
Мені сподобалося, як уважно ви мене слухали...
Правильно відповіли.
Вигадували, як скласти число 8 з горошин.
Ось і наш друг Буратіно теж дуже радий, що познайомився з цифрою 8.
Конспект НОД з ФЕМП для старшої групи
Дата проведення: 26.04.2016 р.
Тема: Число та цифра 8. Склад числа 8.
Ціль:Ознайомити зі складом числа 8 із двох менших чисел.
Завдання:
Дати уявлення про число та цифру 8, закріпити вміння співвідносити кількість з відповідним числом.
Закріплювати вміння правильно тримати олівець, зберігати правильну поставу під час листа.
Розвивати увагу, мислення, мовлення.
Виховувати вміння слухати товаришів та вихователя.
Матеріали:
Демонстраційний: кола для ілюстрації розв'язання задач, будиночок для закріплення складу числа 8, гра «Хто в будиночку живе», цифри та знаки, картка з цифрою 8 для демонстрації написання.
Роздатковий: картки з числами від 0 до 10, картка для написання цифр, олівець, картки для гри «Хто в будиночку живе», прописи.
Хід заняття.
1. Пальчикова гімнастика.
Вийшла Люба на город – | «Крокуємо» середнім і вказівним пальцями правої руки. |
Скільки у неї клопоту! | Тримаємося руками за голову і похитуємо головою. |
Нелегко полити на грядці | Знизуємо плечима і розводимо руки в сторони. |
Помідори, цибуля, капуста | Загинаємо вказівним пальцем правої руки кожен пальчик на лівій руці та вказівним пальцем лівої руки кожен пальчик на правій руці. |
2.Лист цифри 8.
Познайомся із цифрою 8 На що схожа цифра? У вісімки два кільця Без початку та кінця (С. Маршак)
Цифра вісім така смачна: З двох бубликів вона. (Г. Вієру)
Лист у повітрі цифри 8. (Слова підказки: Пишу спочатку бублик зверху, та був знизу).
Правила посадки під час листа.
Щоб вміти писати гарно, треба правильно сидіти.
На підлогу рівно ніжки ставити,
Головою не крутити.
Перевір рукою відстань
Від парти до своїх грудей,
Схили головку трохи на бік
І правильно ти олівець тримай.
Вихователь:Візьміть правильно олівець трьома пальчиками, ось так (показати ) .
Лист цифри 8 у зошиті.
3. Склад числа 8
Розв'яжіть завдання
Ану, скільки тут хлопців
На горі катається?
Сім по саночках сидять,
Один чекає.
Відповіді дітей.
Вихователь: Проілюструємо завдання. Замість дітей покладемо кружальця. Скільки дітей сидять по саночках? Покладемо стільки ж червоних гуртків. Скільки дітей чекає? Покладемо стільки синіх кружків. Скільки всього хлопців катається на гірці? Як вийшло 8?
Шість горішків мама-свинка
Для дітей несла у кошику.
Свинку їжачок зустрів
І ще два горіхи дав.
Скільки горіхів свинка
Діткам принесла у кошику?
Відповіді дітей.
Вихователь: Проілюструємо завдання. Замість горішків покладемо кружальця. Скільки горішків несла Свинка? Покладемо стільки ж червоних гуртків. Скільки горішків дав Свинці Їжачок? Покладемо стільки синіх кружків. Скільки всього горіхів принесла дітям Свинка? Як вийшло 8?
У нашої кішки п'ять кошенят,
У кошичку поряд сидять.
А у сусідської кішки – три!
Такі милі, дивись!
Порахувати їх допоможи,
Скільки буде п'ять та три?
Відповіді дітей.
Вихователь:Проілюструємо завдання. Замість кошенят покладемо кружальця. Скільки кошенят у нашої кішки? Покладемо стільки ж червоних гуртків. Скільки кошенят у сусідської кішки? Покладемо стільки синіх кружків. Скільки всього кошенят? Як вийшло 8?
Яблука з гілки на землю впали.
Плакали, плакали, сльози кидали
Таня в козуб їх зібрала.
У подарунок своїм друзям принесла
Чотири Серьожці, чотири Антошці,
Говори, давай швидше,
Скільки друзів Тані?
Відповіді дітей.
Вихователь:Проілюструємо завдання. Замість яблук покладемо кружечки. Скільки яблук Таня принесла Серьожці? Покладемо стільки ж червоних гуртків. Скільки яблук Таня принесла Антошці? Покладемо стільки синіх кружків. Скільки яблук Таня принесла? Як вийшло 8?
Три зайченя, п'ять їжать
Ходять разом до дитячого садка.
Порахувати ми вас попросимо,
Скільки малюків у саду?
Відповіді дітей.
Вихователь:Проілюструємо завдання. Замість зайчат покладемо червоні кружечки. Скільки зайчат ходять до дитячого садка? Покладемо стільки ж червоних гуртків. Скільки їдять ходять до дитячого садка? Покладемо стільки синіх кружків. Скільки всього малюків? Як вийшло 8?
Яблука в саду встигли,
Ми скуштувати їх встигли
Два рум'яні, наливні,
Шість із кислинкою.
Скільки їх?
Відповіді дітей.
Вихователь:Проілюструємо завдання. Замість яблук покладемо кружальця. Скільки яблук рум'яних, наливних? Покладемо стільки ж червоних гуртків. Скільки яблук із кислинкою? Покладемо стільки синіх кружків. Скільки яблук? Як вийшло 8?
Підігріла чайка чайник,
У гості покликала сім чайок,
"Приходьте все на чай!"
Скільки чайок, відповідай!
Відповіді дітей.
Вихователь:Проілюструємо завдання. Замість чайок покладемо кружки різного кольору. Скільки чайок гріло чайник? Покладемо кружок червоного кольору. Скільки чайок кликала у гості? Покладемо кружки синього кольору. Скільки всього гуртків? Як вийшло 8?
Вихователь:Яка відповідь у всіх завдань? Як ми отримували 8? Заповнимо будиночок числа 8.
8 – це 7 та 1
8 – це 6 та 2
8 – це 5 та 3
8 – це 4 та 4
8 – це 3 та 5
8 – це 6 та 2
8 – це 1 та 7
4. Фізкультхвилинка.
Я в долоні плескаю
Я в долоні плескаю (Бавовни у долоні.)
І ногами тупаю. (Потопати ногами.)
Ручки розітру,
Тепло збережу. (Потерти долоню об долоню.)
Долоні, долоні, (Долоню погладити передпліччя
Прасування-недоторкання. і плече протилежної руки.)
Ви погладьте ручки,
Щоб грали краще. (Погладити гомілку та стегно долонями обох рук.)
Ви погладьте ніжки,
Щоб бігли доріжкою. (Постукати шкарпетками по підлозі.)
5. Гра «Хто у будиночку живе».
Дитині необхідно в картці вписати цифру, яка доповнює цифру першому стовпці до 8.
6.Підсумок заняття.
Які ігри грали? Що нового впізнали? Що найбільше сподобалося?
Наталія Громоздова
Заняття з математики для дітей старшого дошкільного віку «Число та цифра 8»
Тема: Число 8. цифра 8.
Ціль: 1) познайомити з освітою та складом числа 8., цифрою 8.
2) формувати лічильні вміння не більше 8.
3) розвиток логічного мислення
4) закріплення прямого та зворотного рахунку
Матеріали до заняття:
Демонстраційний - зображення Феї математики; набір цифрвід 1 до 7 зображені на ромашках; числовий відрізок; демонстраційні кістки доміно до завдання №1.
Роздатковий - зошити на кожну дитину - 1. Раз – сходинка, два – сходинка… Математика для дітей 5-6 років. Частина 2.
2. Кольорові олівці, фломастери
Хід заняття:
Хлопці, сьогодні до нас на заняття прийшли гості, давайте їх вітаємо.
А ще до нас сьогодні прийшла всіма нами кохана Фея – Фея математики. Фея запрошує нас у подорож країною ЦИФІРІЇ, в яку ми знайомимося з чим, хто пам'ятає? (з цифрами) . Фея приготувала для нас будинки. Ну що почнемо?
А ось і перше завдання.
Запрошую вас, друзі,
Погуляти по числам я.
Дуже хочеться дізнатися,
Хто їх може розрізняти
Діти подивіться уважно на дошку і скажітьскільки тут у нас ромашок? (7) . А що в кожній ромашці в серединці (цифра) . Назвіть все цифри.
Розгляньте уважно наш квітковий ряд, що ви помітили? (ромашка з цифрою 4 та 6 стоять не на своїх місцях). Що потрібно зробити? (Змінити їх місцями)
Яке число йде за рахунку за числом 3?5?
Яке число йде перед числом 2?5?
Назвіть число, яке стоїть між числами 3 та 5.
А тепер порахуйте ромашки, починаючи зліва направо. Як називається цей рахунок? (прямий)
Порахуйте право на ліво? Цей рахунок називається? (зворотний)
Молодці хлопці, ви справилися з першим завданням Феї, приступаємо до 2 завдання.
Дорогі хлопці, послухайте та відгадайте мої загадки:
Ти зі мною не знайомий?
Я живу на морському дні.
Голова та вісім ніг.
Хто, скажи, я - (восьминіг)
Вісім ніг, як вісім рук,
Вишивають шовком коло.
Майстер у шовку розуміється,
Купуйте, мухи, шовк. (павук)
Правильно, хлопці. А хто з вас може сказати про яку цифрібуло згадано у загадках? Хто уважно слухав? (8)
Правильно, сьогодні Фея математики познайомить вас із цифрою 8. (демонстрація на дошці цифри 8)
На що схожа цифра 8? (відповіді дітей) .
1. У вісімки два кільця
без початку та кінця. (С. Маршак)
2. До цієї цифрі ти звик.
ця цифра - сніговик. (В. Бакалдін)
3. Цифра вісім така смачна:
із двох бубликів вона. (Г. Вієру)
А тепер Фея математикизапрошує нас сісти за столи відкрити свої робочі зошити.
№1, стор 28.
а) - Розгляньте ряд чисел.
На скільки кожне нове число більше попереднього? (На 1)
Подивіться на числовий відрізок. Як із точки 7 потрапити до точки 8? (Треба зробити 1 крок праворуч, тобто додати 1, збільшити на 1.)
(всі дії демонструються на числовому відрізку на дошці)
б) - Розгляньте кістки доміно. Які дві частини розбили 8 точок?
(Б + 2. 5 + 3, 4 + 4.)
Що вийде, якщо кістки перевернути, щоб права половина стала лівою, а ліва - правою? (2+б, 3+5, 4+4.)
Молодці хлопці, ви добре впоралися із цим завданням, і зараз я пропоную вам трохи відпочити.
Фізкультхвилинка
Ми ногами топ-топ, ми руками хлоп-хлоп!
Ми очима мить-миг, ми плечима чик-чик!
Раз – сюди, два – туди, повернися довкола себе.
Раз – присіли, два – підвелися, руки догори все підняли.
Раз-два, раз-два, займатися нам час!
Відпочили? Сіли всі рівно, спинку тримаємо прямо.
Фея математикипропонує вам знайти цифру 8яка сховалася від вас. Подивіться завдання №2. Де сховалася вісімка? (У мишці, грибочку, груші). Обведіть по контуру червоним олівцем цифри 8, які сховалися у малюнках. (Діти виконують завдання).
Розумниці, всі впоралися, ви добре попрацювали. Давайте виконаємо вправи, щоб відпочили очі.
Фізкультхвилинка для очей
Не повертаючи голови, подивіться ліворуч (до вікна, праворуч (До дверей). Повторіть 5 разів. Не піднімаючи голови, подивіться очима вгору, потім униз. Повторіть 5 разів. По колу – 5 разів. а тепер спробуйте вічками намалювати вісімку.
Молодці, хлопці! Вісімка дуже рада знайомству з вами. Але вона не впевнена, чи ви запам'ятали, з яких двох чисел можна скласти число 8.
Завдання №3.
Скільки горошин на 1-му малюнку? (8)
З яких частин складено число 8? (7 горошин зелених, а 1 – жовта.)
Який вираз можна скласти за цим малюнком? (7 + 1.) Що означає перший доданок? (Число зелених горошин.) Другий доданок? (Число жовтих горошин.)
У стручках гороху має бути по 8 горошин. Чи всі горошини намальовані? (Ні. На інших малюнках горошин не вистачає.)
Домалюйте їх жовтим кольором та запишіть вирази під малюнками. Розкажіть, як ви виконуватимете завдання. (Кожний приклад промовляється дітьми. У міру виконання завдання на демонстраційній дошці з'являються записи)
7+1 6 + 2 5+3 4+4
Фізкультхвилинка
Раз зігнутися – розігнутися,
Два нахилитися – підтягнутися.
Три в долоні, три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири руки ширші,
П'ять, шість, тихо сісти.
Сім, вісім, ліньки відкинемо!
Узагальнення:
Хлопці, наша Фея дуже любить красиві прикраси, ось і для вас вона приготувала різнокольорові намисто. подивіться завдання №4.
Розгляньте ланцюжки намиста. Скільки всього бусинок на першій нитці? Скільки із них жовтих? Скільки синіх? Як це записати? (7 + 1 = 8; 1+ 7 = 8)
Що вийде, якщо з цієї ниточки зняти всі жовті намистини? (8 - 7 =1)
А якщо зняти не жовті, а синю бусинку? (8 - 1 =7)
Хлопці, наше заняття з Феєю математики добігло кінця. Давайте подякуємо їй за наше захоплююче заняття. Ви сьогодні дуже добре попрацювали. Скажіть мені, з яким новим числом та цифроюви сьогодні познайомились? (відповіді дітей) . Вам сподобалася ця цифра, На що вона схожа?
А зараз я пропонуючи вам зробити цифрувісім з тіста і на заняттяз малювання її розфарбувати. Чи згодні?
діти приступають до роботи із тестом.
Конспект НОД у підготовчій групі на тему «Число і цифра 8»
Мета: Познайомити з числом та цифрою 8, його місцем у числовому ряду.
Завдання:
Розглянути склад числа 8. Вчити вирішувати числові висловлювання додавання і віднімання межах 8.
Розвивати вміння порівнювати числа за допомогою упорядкування пар. Розвивати математичну мову, мислення.
Виховувати інтерес до предмета, акуратність.
Хід НІД
Хлопці, щоби наше заняття було цікавим, сьогодні до нас у гості прийшла героїня однієї з ваших улюблених казок. Відгадавши загадку, ви дізнаєтесь її ім'я.
Дівчина ця праці не боялася,
Шила, варила, пряла, забиралася.
За допомогою хрещеної потрапила на бал
У цієї казки чудовий фінал. (Попелюшка).
(Виставляється картинка із зображенням Попелюшки в робочій сукні)
— Мачуха з дочками поїхала на бал, а Попелюшці дала завдання порахувати та перебрати горошини. Давайте допоможемо Попелюшці порахувати горошини.
Інтерактивна гра «Порахуй горошини»
Порахуйте світлі горошини та назвіть числа, записані на них. (1, 3, 5, 7).
— Порахуйте темні горошини та назвіть числа, записані на них (2, 4, 6,)
- Яке число при рахунку стоїть за числом 4?
— Назвіть попереднє число 2.
— Яке число стоїть між числами 2 та 4?
Сьогодні тема заняття «Число та цифра 8».Гра «Обведи всі 8»
— Цифра 8 – це не лише тема нашого заняття, а й час відправлення Попелюшки на бал. Але, щоб Попелюшка змогла вирушити на бал, вона має виконати завдання Феї і «розчарувати» це число, тобто. скласти розповідь про цю кількість і навчитися писати цифру 8.
— Отже, якби вам запропонували показати число 8, як би це ви зробили?
— Якою цифрою позначається число 8 на листі? (Цифрою 8)
— На листівках якого свята ми можемо зустріти цю цифру? (8 березня)
- На що схожа цифра 8?
— Подивіться, як правильно писати цифру 8. (Пояснення)
— Обведіть у повітрі, на долоні.
Інтерактивна гра «Обведи предмети з кількістю 8» Робота з числовим рядом.
Фізкультхвилинка: "Зарядка".
Раз – зігнутися, розігнутися.
Два – нахилитися, потягнутися.
Три - у долоні три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири – руки ширші.
П'ять, шість – тихо сісти
Розгляньте числовий ряд і числовий відрізок і складіть розповідь про число 8. (Вартий на восьмому місці в ряду чисел, слідує за числом 7, у нього сусіди 7 і 9, його можна отримати, якщо до 7+1)
— Молодці, допомогли Попелюшці!
3) Склад числа 8.
— Але до 8 години попелюшці ще потрібно виконати кілька завдань мачухи.
Попелюшка вимила посуд, допоможіть їй розставити її на 2 полиці.
— Знайдіть 2 ознаки, за якими можна розставити посуд на 2 полиці та складіть вирази, що відповідають цьому.
- 1ряд - за кольором. 3+5=8; 5 + 3 = 8
- 2 ряд - за розміром. 1+7=8; 7 + 1 = 8
- 3 ряд - за наявності малюнка. 2 + 6 = 8; 6 + 2 = 8
— Що цікавого помітили? (У всіх виразах відповідь дорівнює 8)
— На вдячність за вашу допомогу, Попелюшка спекла вам печиво.
Чим воно відрізняється? (формою та кольором)
- Яке завдання треба виконати?Інтерактивна гра «Порівняти, якого печива більше чи менше»
- Виконайте роботу самостійно.
— Які числа менше 8?
7. Підсумок.
- Молодці! Ви добре допомогли Попелюшці впоратися з усіма завданнями, і вона перетворюється на прекрасну принцесу і тепер зможе вирушити на бал.
(картинка із зображенням Попелюшки у бальній сукні)
— Що нового ви дізналися, допомагаючи Попелюшці?
Тема : «Число та цифра 8».
Цілі
Навчальні:
Ознайомити з утворенням числа 8 та складом числа 8.
Вчити складати число 8 із двох менших.
Познайомити з цифрою 8 та навчити писати цю цифру.
Закріпити навички рахунку не більше 10.
Розвиваючі:
1. Розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення.
2. Сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мови, вмінню аргументувати свої висловлювання.
3. Вчити грамотно використовувати у мові математичну термінологію.
Виховні:
1. Виховувати самостійність, вміння розуміти навчальну задачу та виконувати її самостійно.
2. Виховувати інтерес до занять.
Матеріал до заняття:
Демонстраційний - таблички з сімома квадратами червоного та 1синього кольору, малюнки, схожі на цифру 8, картинки тварин.
Роздатковий - Палички Х. Кюїзенера, робочі зошити.
Методичні прийоми:
1. Словесний метод – пояснення, розмова, загадки, вірші.
2. Наочний метод – розгляд ілюстрацій, карток, предметів.
3. Практичний метод -палички Х. Кюїзенера, робочі зошити.
Хід заняття
Оргмомент.
Ви всі на занятті уважно слухатимете, відповідатимете на запитання повною відповіддю, не вигукуєте, не перебиватимете товаришів.
Я вас запрошую до країни "Знання математика".
Хлопці, на чому можна подорожувати?
- На автобусі, літаку, пароплаві, поїзді, велосипеді.
Ми з вами вирушаємо до нашої подорожі поїздом.
Для цього мають купити квитки.
2 . Робота над новим матеріалом
а). Усний рахунок.
Щоб сісти в поїзд, потрібно знати прямий та зворотний рахунок до 10.
б). Відгадування загадок.
Перша зупинка – станція Лісова.
Відгадайте загадки та дізнаємось хто живе на цій станції.
Діти відгадують їх. На дошці одночасно виставляються картинки відгаданих тварин.
Загадки:
Сердитий недоторкаЖиве в лісовій глушині.Голок дуже багато,А нитки не однієї.(їжак)
Косолапий і великий,Спить у барлозі він узимку.Любить шишки, любить мед,Ну, хто ж назве? (ведмідь)
Сірий та зубастийПролунав у лісі переполох.Усі звірята розбіглися.Налякав звірят тих…(Вовк)
Довгі вушка, швидкі лапки.Сірий літній, білий взимку.Хто це?(заєць)
Трав копитами торкаючись,Ходить лісом красень,Ходить сміливо та легко,Рога розкинувши широко.(лось)
6. Менше тигра, більше кішки,
Над вухами – кисті-ріжки.
На вигляд лагідний, але не вір:
Страшний у гніві цей звір!(Рись)
7. Хто по ялинках спритно скачеІ злітає на дуби?Хто в дупле горіхи ховає,
Сушить гриби на зиму? (білка)
Хто це? (дикі тварини).
Скільки всього тварин? (7)
Вважають та знімає педагог.
Тварини готуються до зими багато справ, а ми поїдемо далі.
Фізхвилинка для розвитку дрібної моторики:
Цей пальчик у ліс пішов,
Цей пальчик гриб знайшов.
Цей пальчик гриб помив,
Цей пальчик гриб зварив,
Цей пальчик тільки їв,
Тому й погладшав.
Поки проводить дитина фізхвилинку, приготувати квадрати на дошці.
У). Освіта числа 8.
Наступну станцію"Цифрова".
Що ви бачите на дошці?
Хлопці перед вами на дошці червоні та сині квадрати.
- Скільки всього квадратів? (7)
Скільки червоних квадратів? (6)
Скільки синіх? (1)
Як ми отримали число 7? До 6 +1 = 7
А тепер ми з вами пограємось у гру «День-Ніч»
Уважно подивіться на квадрати та запам'ятайте.
Діти заплющують очі, настала ніч.
Педагог змінює синій квадрат на червоний.
Настав день, розплющуємо очі «Що змінилося?»
Синій поміняли на червоний.
Скільки стало синіх квадратів? (7)
Ніч, заплющуємо очі.
Педагог додає одного червоного квадрата.
Що змінилося день?
Скільки стало всього?
Давайте порахуємо. (8)
Як ми отримали число 8?
Ми до 7+1=8
г). Знайомство із цифрою 8.
Число вісім позначається такою цифрою.
(Виставляється на дошці цифра 8)
На що схожа цифра 8?
На дошці картинка з малюнками та читаю запис.
- Цифра 8 така смачна, з двох бубликів вона.
- Висить груша не можна зїсти.
- Цифра 8 плюс гачки – виходять очки.
- До цієї цифри ти звик, ця цифра – сніговик.
Яке число живе праворуч від 8? (7). Зліва від числа 8? (9)
Чи буває восьмий день тижня? (Ні, після 7, знову перший день тижня)
Як називається свято, у назву якого є цифра 8? (8 березня)
Давайте уважно подивимося на цифру.
На що вона схожа? (Відповіді дітей) картинки (неваляшка, матрьошка, груша).
Д). Лист цифри на дошці та в зошитах.
Діти малюють цифру 8 у повітрі як лисичка носиком, рукою у повітрі, потім у зошиті по точках.
Фізкультхвилинка.
Ви, мабуть, втомилися?
Ну тоді всі дружно встали.
Ніжками потопали,
Ручками поплескали,
До шкарпеток дотяглися,
Праворуч, ліворуч повернулися,
Тихо все на місце сіли.
Очі міцно закриваємо
Дружно до 8
Відкриваємо, поморгаємо
І працювати продовжуємо.
Е). Склад 8.
- Хлопці, відкрийте коробочки з кольоровими паличками.
Дістаньте паличку, яка означає число 8.
Якого кольору ця паличка? (Бордова)
А зараз дістаньте стільки білих паличок, щоб вони розмістилися на бордовій.
Скільки їх? (8)
Значить у числі 8 – 8 одиниць.
А тепер подумайте і прикладіть такі палички, щоб вони разом по довжині дорівнювали бордовій паличці.
Якого кольору ці палички?
Це можуть бути палички різних кольорів.
Покладіть поряд зі своєю бордовою паличкою ці пари.
Ось який вийшов гарний килим!
На дошці заздалегідь із цифр усі варіанти складу числа 8.
Давайте знову назвемо склад числа 8.
Діти, зараз ви показали, з яких двох менших чисел можна становити число 8.
Склад числа на дошці:
7 1
6 2
5 3
4 4
Закріплення нового матеріалу.
Робота у зошитах.
Домалюйте у кожному ряду стільки квадратів, щоб їх стало 8.
Дидактична гра: «Бує – не буває»
1. Чи буває коло з трьома кутами? (Ні, три кути у трикутника)
2. Чи буває у білки з білченятком 4 хвоста? (Ні, 2 хвоста 1 +1 = 2)
3. Чи буває у зайченя 4 лапи? (Так. У зайця всього 4 лапи)
4. Чи буває квадрат круглий? А чому? (Ні.У квадрата чотири кути)
5. Буває у лисиці та лисенка всього 4 вуха? (Так. 2 вуха у лисиці + 2 у лисеня =4)
Молодці!
4. Підсумок заняття.
Вітаю вас! Ви добре впоралися із завданням і нам час повертатися.
Сьогодні ми з вами здійснили захоплюючу подорож країною «Знань».
Вам сподобалася подорож?
Що сподобалось?
Що було цікавого?
З якою цифрою та числом познайомилися?
Ви молодці!
Я хочу подарувати вам на згадку про наше заняття наклейки – смайлики, які приклейте на сторінку у зошиті.