Конспект заняття з математичного розвитку в середній групі (4-5 років)
Тема: Рахунок до 5.
Мета: Закріпити рахунок до 5. Продовжити формування математичних уявлень у дітей.
Відпрацьовувати рахунок 5.
Виховувати активність, самостійність, уміння працювати у команді.
Розвиток пізнавальних процесів.
3. Тематичне
4. Традиційне
6. Вихователь, група дітей
8. Обладнання: картинки з цифрами, картинки з кількістю предметів, квіти троянда, ромашка, лілія, дзвіночок, кульбаба, квіточка на кожну дитину.
9. Читання вірша «Веселий рахунок»
10. Демонстрація, читання вірша, наочність, сюрпризний момент, фіз. хвилинка.
11.Хід заняття.
Вступ:
«Веселий рахунок»
Самуїл Маршак
Ось один (або одиниця),
Дуже тонка, як спиця,
А ось це цифра дві.
Полюбуйся, яка:
Вигинає двійка шию,
Волочиться хвіст за нею.
А за двійкою — подивися —
Виступає цифра три.
Трійка - третій із значків -
Складається із двох гачків.
За трьома йдуть чотири,
Гострий лікоть відстовбур.
А потім пішла танцювати
За папером цифра п'ять.
Руку вправо простягла,
Ніжку круто зігнула.
Привіт, діти. Сьогодні я прийшла до вас із дуже цікавим віршем. Я чула, що ви вже зовсім великі і вмієте рахувати… Правда? А хто зможе порахувати до 5?
Молодці... Похвально, а ось і мій вірш... Читає...
Основна частина.
Зараз я хочу вас попросити мені допомогти, поки я до вас йшла в моїй сумці стався справжнісінький безлад ось у мене є цифри, а ось картинки мені потрібно розкласти їх. А сама я, на жаль, не вмію… Допоможете? Розкладають.
Молодці. Без вас я не впоралася б.
Фіз хвилина.
Ми каталися на гойдалці.
Обійшли всі каруселі.
Раз два! Раз два!
Закрутилося голова.
У мене є ще одне завдання вам потрібно уважно стежити за тим, що я роблю і запам'ятовувати. Якось сонечко прокинулося дуже рано, і глянувши на галявину вона побачила що всі квіти опустили свої головки, зажурилися. І сонечко вирішило їх обігріти. Сонечко подумало, що так їм має стати тепліше. Сонечко розкинуло свої промінчики по галявиці і ось розкрилася перша квітка .. (червона троянда) Як він називається? Якого він кольору? Наступним розкрилася друга квітка (блакитний дзвіночок). Потім третій (біла ромашка). Потім четвертий (жовтий кульбаба). І нарешті, п'ята ніжна рожева лілія. Коли сонечко побачило, як раді квіточки воно пообіцяло будити їх щоранку. Ось з того часу так і повелося, що сонечко щоранку буде квіточки на галявинах.
А зараз я прошу вас відповісти на кілька запитань.
Скільки було квіток на галявині?
Якого кольору була 1,2,3,4,5 квітка?
Як називалася 1,2,3,4,5 квітка?
Молодці. Всі ви дуже старалися, тому я хочу зробити вам подарунок ось за такою маленькою квіточкою.
Висновок.
Порахуємо до 5.
Що вам найбільше сьогодні сподобалося?
І ось вам домашнє завдання – запитайте у батьків як вони вчилися рахувати. І на наступному занятті ми з вами обговоримо.
12.Література:
1. Вірш «Веселий рахунок» http://detskiychas.ru/stihi/malysham/stihi_pro_tsifry/
2. Щербакова Є.І. Методика навчання математики у дитсадку: Учеб. посібник для студ. дошк. отд-ний та фак. середовищ. пед. навч. закладів. - М.: Видавничий центр «Академія», 1998. -272 с.
МБ ДОП №9
Конспект безпосередньо організованої освітньої діяльності з дітьми середньої групи
Тема: «Рахунок до 5»
Підготувала:
Вихователь Казакова Дар'я Віталіївна
Новокузнецьк, 2016
Конспект заняття з ФЕМП у середній групі.
Цілі: формувати знання дітей про геометричні фігури, закріпити знання у рахунку до 5.
Завдання:
Закріплювати вміння зіставляти цифру та число(кількість) ;
Відпрацьовуватирахунок у межах 5 ;
Формувати вміння знаходити відомі геометричні постаті;
Розвивати пам'ять, мислення, мовлення;
Виховувати активність, самостійність.
Розвивати логічне мислення.
Обладнання:
1. Роздатковий матеріал: геометричні фігури, лічильні палички.
2. Наочний матеріал: геометричні фігури, картинки із зображенням чисел від 1 до 5, картинки із зображенням геометричних фігур, лялька.
Хід заняття
Вихователь:
У долоні п'ять дітей,
П'ять веселих пустунь.
Усі поспіль вони хапають,
Лише вночі відпочивають.
Як звуть їх, вгадайте,
Малюків перерахуйте.
Пальчики легко впізнати
На руці їх рівно п'ять.
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами закріплюватимемо свої знання в рахунку до 5. І повторимо з вами назву геометричних фігур.
2. Основна частина.
Вихователь: Подивіться на дошку. (Малюнки із зображенням чисел від 1 до 5)
(Діти вважають вголос спільно з вихователем. Повторюють 3 рази)
Ой тихіше, здається, до нас хтось прийшов. (Дістаю іграшку: ляльку)
Вихователь: до нас у гості прийшла лялька Даша, давайте з нею привітаємось. Даша мені розповіла, що сьогодні, дорогою до школи, вона сплутала цифри і тепер не може поставити їх по порядку. Давайте їй допоможемо?
(Вибираю бажаючу дитину, яка на дошці розставляє цифри по порядку)
Вихователь: молодець Діма, допоміг Даші, але це ще не все. Сьогодні Даша буде присутня у нас на занятті, і дивитися, хто з хлопців найстаріший і найрозумніший.
Вихователь: давайте з вами трохи відпочинемо.
Фізкультхвилинка;
На болоті п'ять подружок.
П'ять зелених жаб
Вранці рано вмивалися.
Рушникам розтиралися.
Ніжками тупотіли.
Ручками ляскали.
Праворуч, ліворуч нахилялися
І назад поверталися.
Ось здоров'я у чому секрет.
Всім друзям фізкультпривіт!
Вихователь: трохи відпочили, а тепер візьміть геометричні фігури та порахуйте, скільки їх у вас на столі.
Діти рахують фігури. (Відповіді дітей)
Вихователь: правильно їх всього 5. А які постаті є у нас на занятті? (Відповіді дітей)
Вихователь: тепер хлопці, завдання складніше. Я вам роздам лічильні палички, а ви з них спробуєте зробити геометричні фігури, які я вам роздала. Але Даша підказує, що не всі фігури у вас вийде зробити з паличок.
(Діти роблять із лічильних паличок геометричні фігури, вихователь виправляє помилки, допомагає кожній дитині у виконанні роботи).
Вихователь: які ви молодці, вийшли різні геометричні фігури, але якоїсь фігури не вистачає і не вдалося її зробити за допомогою лічильних паличок, як ви вважаєте, який? (Відповіді дітей)
Вихователь: правильно, не вийшли у нас дві фігури - це коло та овал. Адже з лічильних паличок ці фігури побудувати неможливо.
(Показую картину із зображенням 5-ти геометричних фігур).
Вихователь: хлопці, давайте з вами повторимо назву фігур: квадрат, коло, трикутник, прямокутник, овал. (Повторюю разом із дітьми).
Вихователь: Даші дуже сподобалося, як ви всі сьогодні відповідали, ви такі розумні та талановиті діти! Вона зараз не піде, а залишиться з вами у групі і кожен із вас з нею зможе пограти.
Вихователь: хлопці, давайте пригадаємо, що ми сьогодні робили на занятті? (Відповіді дітей).
Вихователь: Ви сьогодні були усі молодці, заняття закінчено.
Література:
1. Помораєва, Позина: Заняття з формування елементарних математичних уявлень у середній групі дитячого садка
2. Матліна Л.С Заняття з математики в дитячому садку: (Формування у дошкільнят елементарних математичних уявлень). Посібник для вихователя дет. сада.2-е вид., доп.-М.: Просвітництво, 1985.-223с.
Мета: Формування лексичних навичок на тему “Рахунок до 5”
Завдання:
Ввести рахунок до 5 німецькою мовою «eins», «zwei», «drei», «vier», «fünf»
Удосконалювати слухо-вимовні навички
– виховувати шанобливе ставлення до країни мови, що вивчається
Розвивати пам'ять, увагу, мислення
Обладнання: Ілюстрації (карта і прапор Німеччини, щоб прикрасити дошку, «язичок» цифри від 1 до 5) лялька Маша, роздатковий матеріал (цифри), картинка з кількістю предметів.
Хід заняття
1. Початок заняття.
- Guten Tag, Kinder! Ich heisse Olga…Здрастуйте хлопці. Мене звуть Ольга Сергіївна.
– Давайте хлопці ми з вами згадаємо, як люди в Німеччині вітають один одного. Правильно! Кажуть Hallo та Guten Tag!
Гра з м'ячем "Wie heisst du"
Хлопці, щоб я вас добре запам'ятала. Для цього давайте зіграємо з вами в гру. Я вам кидатиму м'яч і питатиму як вас звуть по-німецьки, а ви мені відповідаєте теж по-німецьки.
Wie heisst du?
Ich heisse…
Молодці хлопці!
2. Казка про язичок.
- Як язичок пив чай із друзями.
Язичок давно не бачив своїх старих друзів, і ось одного разу він запросив їх на чаювання. Язичок взяв глибоку тарілку (відкрити широко рот і утримувати під рахунок до 5 і почав замішувати тісто (протискувати язик між зубами вперед-назад).) Коли тісто було готове, Язичок поставив його на віконце (відкрити широко рот і утримувати під рахунок до 5). Незабаром тісто стало підніматися і пихкати (набрати повітря через ніс і плавно виштовхнути через губи, почується глухий звук) Виклав Язичок тісто на стіл і почав ліпити пиріжки (висунути широку мову, підняти краї язика і утримувати між губами, вийшла згорнута трубочка ) Всередину кожного пиріжка Язичок малинове варення (облизати губи зліва направо і праворуч наліво) і поставив їх у піч (відкрити широко рот і утримувати під рахунок до 5).
Потім Язичок дістав 5 гарних чашок (рот відкрити, підняти мову вгору і загнути бічні краї, щоб вийшла чашка), налив води в чайник (посміхнутися і вимовити: «с-с-с») і поставив на вогонь. Швидко закипіла вода (посміхнутися і вимовити: «ш-ш-ш»). Незабаром підрум'янилися й пиріжки (висунути широку мову, підняти краї язика та утримувати між губами, вийшла згорнута трубочка).
Раптом хтось постукав у двері (вимовити: «т-т-т»). Це прийшли гості: Мишко (надути щоки і утримувати під рахунок до 5), лисичка-пухнастий хвостик (покласти широку мову на нижню губу і 5 разів загнути кінчик вгору). Білочка-стрибуння (посміхнутися і вимовити: «ц-ц-ц. Усадив Язичок гостей за стіл і став їх пригощати гарячим чаєм з пиріжками (рот відкрити, підняти язик вгору і загнути бічні краї, «Чашечка»; потім висунути широку мову, підняти краю язика та утримувати між губами, вийшла згорнута «Трубочка»).
Хлопці, розім'яли свої язички? Молодці! (Не забуваємо хвалити дітей!)
Хлопці, у нас у гостях лялька Маша, давайте з нею привітаємось.
-Guten Tag, Mascha!
Маша мені розповіла, що сьогодні, дорогою до школи, вона у конверті сплутала цифри і тепер не може їх поставити по порядку. Давайте їй допоможемо? (одна дитина виходить, інші допомагають і при цьому до трьох вони повинні порахувати німецькою).
Хлопці, а ви помітили, що ми з вами вміємо рахувати тільки до 3 мовою.
– А які цифри ми ще з вами не знаємо?
А тепер давайте разом з Машею навчимося рахувати німецькою, спробуємо порахувати німецькою до 5. (показ цифр).
Повторення 3 рази. Запам'ятали?
Діти, ви, напевно, втомилися і хочете трохи відпочити з Машею.
Фізкультхвилинка (вважаємо німецькою)
Раз два три чотири п'ять,
Починаємо відпочивати! (потягнутися)
Спинку бадьоро розігнули,
Ручки вгору потягли!
Раз і два, сісти і встати,
Щоб відпочити знову.
Раз і два вперед нахилитися,
Раз і два тому прогнутися. (руху віршика)
Ось і стали ми сильнішими, (показати «силу»)
Здоровіший і веселіший! (посміхнутися один одному)
Гра з цифрами.
Гра "Яка цифра сховалася?" Ведучий пропонує дітям заплющити очі, ховає одну із запропонованих карток із цифрою, пропонує дітям відкрити очі та назвати якої картки із цифрою не вистачає.
Діти ми з вами повеселилися, пограли. Маша має скоро йти, але вона хоче перевірити, як ви запам'ятали цифри. (Проводить Маша).
Маша хоче з вами зіграти в гру «Підбери потрібну картку»
на столі картки з різною кількістю предметів (3-5), по 3,4 на кожну кількість, лежать малюнками вниз. Маша поміщає на дошку 3 числові фігурки та звертається до дітей: у мене на столі лежать картки. Діти, яких я покличу, повинні взяти по одній і порахувати кількість намальованих предметів, потім знайти на дошці картку із зображенням такої ж кількості гуртків і підставити під нею свою.
Діти допоможіть Маші підібрати потрібну картку і порахуємо німецькою.
Давайте попрощаємось з Машею (Маша прощається з дітьми, дякує їм)
3. Заключна частина.
Ось і закінчилося сьогоднішнє наше заняття.
Що нового ви сьогодні впізнали? Що вам сподобалось? За те, що ви слухняні, і тямущі хлопці, я дарую вам ці жетончики.
До побачення хлопці!
МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНИЙ ЗАКЛАД СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА (дошкільні групи) № 70
Конспект заняття з ФЕМП
Тема:
«Рахунок до 5, число та цифра 5».
Вихователь: Саліна М.В.
Липецьк, 2015р.
Мета: закріплення знань дітей про кількісний та порядковий рахунок, назви геометричних фігур, тимчасових уявлень.
Завдання:
-закріплення знань прямого рахунку не більше п'яти
-уміння знаходити наступне та попереднє число від названого
та позначеного
-продовжувати вчити співвідносити цифру з кількістю предметів
- розрізняти кількісний та порядковий рахунок у межах 5
- продовжувати вчити складати фігуру з геометричних фігур
- закріплення знань у назві пір року, часу доби, назви геометричних фігур
Хід заняття
(діти сидять півколом на килимі)
Входить вихователь у костюмізірочок,
в руках чарівна паличка.
Сьогодні наша кімната – казкова, і ми відчинимо двері до іншого, незвичайного, дивовижного світу, в якому повно чудес. Увійти в цей казковий світ можуть лише ті діти, які люблять мандрувати, фантазувати та мріяти. А допоможу вам у цьому я – я буду сьогодні мудрим Зоряником з Планети чудес.
З давніх-давен живу я на Планеті чудес. За тисячі років побачила багато незвичайного та цікавого. У мене є старовинна чарівна книга, куди я записую незвичайні історії та казки (відкриває чарівну книгу).
Слухайте казку. В одній зірковій країні жив-був цар зі своєю зірковою царицею та донькою – принцесою Зірочкою. Вирішив він якось усе у своїй країні перерахувати. Літав, літав небом, рахував, рахував… Повернувся додому, цариця запитує – «Ну що? Все перерахував? Не пам'ятає цар!.. Розгнівалася цариця, а цар засмутився... Тоді мудрий Звездочет каже йому... Як ви думаєте, що порадив Звездочет? (Відповіді та здогадки л дітей)
А Звездочет йому каже: «Щоб не забути, скільки всього зірок, хмарк, птахів та ін., треба було записати отримані за рахунку числа за допомогою цифр. Перерахував і познач цифрою кількість. Адже цифра – це знак числа.
Видно, цар і цифр не знає! Хлопці, допоможемо цареві із Зоряної країни? Зараз я змахну чарівною паличкою і перетворюю вас на помічників Зірочета і ми вирушаємо в чарівну Зіркову країну. "Кріблі-краблі-бумс ..."
Заходьте тихенько в нашу чарівну кімнату і сідайте
за зіркові столи. Адже ви тепер юні зоречети.
А зоряна країна зустрічає нас кольоровими вогниками.
Цар залишив свій портрет, а сам спостерігає за вами у небесний телескоп. Думає: впораються вони чи ні?
1) ГРА «Перерахуй предмети»
Дивіться: цар залишив свої картки, мабуть не зміг порахувати. Перерахуйте предмети на картці та позначте кількість предметів цифрою (діти перераховують предмети та кладуть поряд потрібну цифру).
- Скільки ялинок?
– Скільки грибів? (і т.п.)
Усі правильно перерахували? У кого не вийшло?
Як треба правильно рахувати?
(Діти разом із вихователем промовляють алгоритм: при перерахунку треба не пропустити жоден предмет і жоден предмет не порахувати двічі).
Я чую голос царя – він дуже задоволений вами. Молодці.
2) ГРА «БУДИНОЧКИ ДЛЯ ЗІРОЧОК»
(з'являється зірочка)
В.Жили-були зірочки. Жили вони сім'ями. Сім'ї були різними: в одній сім'ї жила одна зірочка, в інших – більше. Усі зірочки жили на одній вулиці.
Давайте допоможемо зірочкам розселитися правильно.
Це якийсь будиночок? Порахуємо по порядку (діти називають порядкові номери будиночків: перший, другий, третій, четвертий, п'ятий).
П. Як ви вважаєте, що потрібно зробити, щоб зірочки не забули, в якому будинку вони живуть? (Потрібно розмістити картки з цифрою. Це буде номер будинку).
Картки ми прикріпили, тепер розміщуватимемо зірочки.
Це ... (перший будинок) - тут житиме ... (1 зірочка).
Це ... (другий будинок) - тут житимуть (2 зірочки)
і т.д.
Несіть зірочки, порахуємо та розмістимо їх по домівках.
Спасибі. Усі зірочки тепер задоволені.
3) ГРА «ЗІРКИ та хмара»
Діти, дивіться скільки тут гарних зірок. Ми ж зоречети. Давайте порахуємо, скільки зірок? (Тут 4 зірки).
А скільки хмар? Чого більше? Наскільки більше?
Покладемо кожну зірку спати на хмарку.
Усім зіркам вистачить хмар? Чому? Що потрібно зробити?
(Додати ще одну хмарку).
Зірки відпочивають кожен на своїй хмаринці. Напевно, їм сняться дуже гарні кольорові сни.
4) ФІЗМИНУТКА «ХТО НА МІСЯЦІ ЖИВЕ?»
В. Дзвінить будильник – настав час вставати. І до нас прийшов ось такий симпатичний сріблястий лисиця і кличе зробити зарядку-розминку.
Місяць небом пливе.
Хто живе на місяці? (ходьба)
Там гуляє хитрий лис,
Він дивиться на землю.
(нахилитися вперед)
Махає лис своїм хвостом,
Срібне хутро густе.
(махають руками за спиною)
А довкола літають зірки,
Залітають до лисиці у гості.
(махають руками перед собою)
5) ГРА «НАЗОВ ЧАСТИНИ ДОБА»
В. У зоряній країні час теж не стоїть на місці, частини доби змінюють один одного (показує плакат)
1. Назвіть частини доби (ранок, день, вечір, ніч)
2. Скільки частин на добу? (чотири)
3.Як називаються доба, яка пройшла?
(вчора)
4.Як називаються доба, яка скоро настане? (Завтра)
5. Як називаються доба, в яку ми живемо зараз, зараз? (сьогодні)
У нас у групі є режим дня (показує плакат)
-Що раніше – обід чи вечеря?
-Що пізніше: прогулянка чи сніданок?
-Що раніше полудень чи сон у тиху годину?
Так, все правильно, все йде правильно, один за одним,
також як частини доби змінюють одна одну. Минають одну добу, наступають інші.
- А куди тікає доба?
(Дитина розповідає вірш)
Ранок день вечір ніч,
Втекла доба геть.
Щоб про добу не шкодувати,
Треба щодня берегти,
Щоб встигнути потанцювати, почитати.
Помалювати, пограти з друзями
І допомогти мамі.
В. Молодець. Так, час треба проводити з користю і за режимом. І намагатися встигнути зробити все вчасно, доки не настав час нічного сну.
6) ГРА «ЧАРІВНІ ФІГУРИ»
В.Ребята, а давайте ми з вами пофантазуємо та придумаємо, які чарівні істоти можуть жити в цій зірковій країні. Складіть різні незвичайні силуети з геометричних фігур, які у вас є.
(Діти складають фігури)
– Які геометричні фігури ви використовували?
Усі фігури чудові.
Хлопці, де ми сьогодні були? (У зірковій країні)
-Що робили? (вважали, називали цифри, склали чарівну фігуру, грали, відгадували загадки, називали частини доби...)
- Що вам сподобалось?
Зараз візьміть ваші картки настрою та зафарбуйте кружок настрою: жовтим кольором – «я тішуся»,
зеленим – «мені спокійно, цікаво», червоним – страх чи смуток. А я подивлюся, який у вас сьогодні був настрій.
(дзвінок телефону)
В. Алло, це цар? Сказати хлопцям велике спасибі. Послав із подарунками принцесу?
Діти, зараз з хвилини на хвилину до нас летить принцеса Зірочка. Цар відправив для вас подарунки та частування.
(заходить принцеса)
Принцеса: Хлопці, ви так добре вважаєте і так багато знаєте, Спасибі вам. І прийміть від нашої родини подарунки.
Чекаємо на вас знову до нас у гості. До побачення.
В.До побачення, принцеса. Обов'язково постараємось прилетіти до вас у гості.
Я роздам вам ці подарунки і нам час повертатися (вихователь роздає призи)
Дякую, наша подорож закінчена.
Зараз я змахну паличкою: "Кріблі, краблі, бумс ..."
Аптрієва Ольга
Ціль: Сприяти формуванню елементарних математичних уявлень та розвитку пізнавальної активності
Завдання:
1. Освітні:
Познайомити з освітою числа 5, вчити рахувати в межах 5, відповідати на запитання "Скільки?"
Удосконалювати вміння порівнювати дві рівні групи предметів, позначати результати порівняння словами: порівну, стільки - скільки.
Закріплювати уявлення про послідовність елементів діб: ранок день вечір ніч.
Вправляти у розрізненні геометричних фігур (Коло, квадрат, трикутник, прямокутник)
2. Розвиваючі:
Розвивати мову, увагу, пам'ять
3. Виховують: Виховувати посидючість та допитливість
Демонстраційний матеріал: картинки із зображенням півня, півня на тлі сходу сонечка, 5 курочок, 5 курчат, розрізний плакат "Пори року", дидактична гра "Чарівна геометрія".
Роздатковий матеріал: двосмугова картка, на кожну дитину в тарілочці, картинки: 5 блюдечок, 5 зернят.
Попередня робота: Закріпити освіту числа 4, рахунок в межах 4, дидактична гра «Знайди, що схоже на коло (квадрат, трикутник, прямокутник)»
Хід заняття:
1 частина організаційний момент
(Діти знаходяться на килимі)
Хлопці, давайте привітаємось із нашими гостями.
Сьогодні до нас у гості прийшов ще один гість. Послухайте потішку про нього.
Півник, півник, золотий гребінець
Масляна головушка, шовкова борідка,
Діткам спати не даєш.
Коли прокидаються дітки? (Показую зображення півня на тлі сонечка, що встає)
Хто ще прокидається разом із півником? (курочки)Звертаю увагу дітей на дошку, на якій розташовані 4 картинки із зображенням курочок.
Скільки всього курочок? (4)
Раліна, порахуй, будь ласка курочок і розташуй будь ласка на нижній частині дошки стільки ж курчат:
скільки курочок? (4)
Скільки курчат (4)
Що можна сказати про кількість курочок та курчат? (Курчать стільки ж скільки курочок)
Прокинулася ще одна курочка і прибігла до чотирьох курочок.
(Прикріплюю на дошку ще одну картинку із зображенням курочки)
Що ми можемо сказати про кількість курочок та курчат. Курочок побільшало. (Вважаю курочок сама і питаю)
Скільки стало курочок? Порахуй Соня.
Як вийшло 5 курочок, Розаліна. (Додали одну)
Мишко, скільки курчат? (4)
П'ять курочок і чотири курча.
Порівняйте, кого більше? (Курочок більше, ніж курчат)
Кого менше? (Курчат менше, ніж курочок)
Яке число менше 5 чи 4?
Яке число більше 5 чи 4?
Як зробити так, щоб курочок та курчат стало порівну: по 5.
(Додати одного курчати)
Як вийшло 5 курчат (До чотирьох курчат додали ще одного)
Відновлюю нерівність: прибираю одного курча
Як ще можна зробити так, щоб курочок та курчат стало порівну. (Прибрати одну курочку)
Молодці, хлопці впоралися із завданням.
Фізмінутка.
Раз – ми встали, розпрямилися.
Два – зігнулися, нахилилися.
Три - руками три бавовни.
А чотири – під боки.
П'ять – руками помахати.
Шість – на місце сісти знову.
Гра "Погодуємо курчат"
А тепер пройдіть до своїх робочих місць, пограємо у гру "Погодуємо курчат"
У вас на столі лежить картка, а на тарілочках картинки із зображенням блюдечок та зернят.
На нижній смужці картки розташуйте 4 блюдечка, а на верхній стільки ж зернят.
Страви та зернят порівну?
Скільки блюдечок та зернят? (4)
Зробіть так, щоб блюдечок стало 5.
Порівняйте, що більше?
Що менше?
Зробіть так, щоб блюдечок і зернят стало порівну.
По скільки тепер зернят і блюдечок?
Із завданням ми добре впоралися.
А тепер залишаємо все на столах і проходимо на килим.
Гра "Коли це буває?"
У нашого півня є для нас ще одна гра "Коли це буває?"
Я хочу вам пояснити
Я хочу вам пояснити,
Як на частині день ділити.
Кожен може щогодини
Час дня побачити сам.
Вранці сонечко встає,
За вікном розвидниться.
Прокидатися нам час,
До дитячого садка йти з ранку.
Ось на вулиці ясно,
Час полуденку настав.
Ми гуляти, грати йдемо,
Багато справ буває вдень!
Ось і сонечко сідає,
Це вечір до нас стукає.
Вся родина повернеться до будинку,
Збереться за столом.
День скінчився давно.
Надворі зовсім темно.
Ніч приходить. Нам вона
Доброго бажає сну.
Порадуйте півня, назвіть усі частини доби по порядку.
Сьогодні ми відгадуватимемо загадки. Вони незвичайні, про знайомі нам із вами геометричні фігури. Відгадувати ми їх теж будемо незвично
Немає кутів у мене
І схожий на блюдце я,
На медаль, на млинець,
На осиновий листок.
Людям я старовинний друг.
Називають мене… коло.
Ти на мене уважно дивися –
Адже в мене лише по три.
Три сторони та три кути,
Три піки – вістря.
Тепер швидше дай відповідь,
Хто ж я? Трикутник.
Він давно знайомий мій,
Кожен кут у ньому прямий,
Усі чотири сторони
Одинакової довжини.
Вам його уявити радий.
А звати його... квадрат
Ви подумайте, скажіть.
Тільки пам'ятати ви повинні:
Сторони цієї фігури
Протилежні рівні. Прямокутник.
Дидактична гра "Чарівна геометрія"
Молодці, хлопці, впоралися із загадками. А півник нам ще одну гру приготував називається вона "Що до чого". На столі розташовані геометричні фігури, а довкола лежать іграшки, схожі на геометричні фігури. Вам потрібно іграшки, схожі на коло покласти з колом і т.д.
Організаційне завершення
Сподобалася вам гра? (Так)Півник нам її залишить і ми ще пограємося.
Хлопці, а чим ми з вами сьогодні займалися? (Вчилися рахувати до 5.)
Молодці, хлопці, півник дуже радий, що ви й рахувати вмієте і геометричні фігури знаєте, і частини доби запам'ятали.
Публікації на тему:
Конспект заняття з математики «Рахунок в межах 5»Тема «Рахунок у межах 5» Програмний зміст: Вправляти у рахунку не більше 5; Зміцнювати знання цифр від 1 до 5. Вчити співвідносити кількість.
Конспект заняття у старшій групі «Кількісний та порядковий рахунок. Геометричні фігури. Число та цифра 3»конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку Мета: закріплювати уявлення дітей про геометричні фігури; вправляти у кількісній.
Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень у старшій групі «Веселий рахунок з Буратіно»Спільна освітня діяльність з ФЕМП у старшій групі «Веселий рахунок із Буратіно» Завдання: 1. Закріплювати навички рахунку в межах.
Конспект заняття з ФЕМП у підготовчій групі «Кількість та рахунок. Рахунок у межах 10»Конспект заняття з ФЕМП у підготовчій групі «Кількість та рахунок. Рахунок у межах 10» Мета: Виховувати у дітей стійкий інтерес до математики.